Świętujemy setną rocznicę powrotu Torunia do Polski

18 stycznia 2020 świętujemy setną rocznicę powrotu Torunia do Polski. Nasza szkoła zaczęła obchodzić to ważne wydarzenie już w piątek 17 stycznia. Od rana dwudziestu pięciu uczniów wzięło udział w eliminacjach do jubileuszowego XX Miejskiego Konkursu Historycznego Dzieje Torunia. W samo południe odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski. Tego dnia w szkole dominowały również toruńskie barwy: biały i niebieski. Szkolne korytarze zdobiły flagi naszego miasta, a uczniowie i nauczyciele pojawili się w strojach nawiązujących do barw, herbu i innych symboli Torunia. Natomiast już w poniedziałek 20 stycznia o godzinie 18.00 w teatrze Baj Pomorski wystawiony zostanie spektakl “Niepodległość – trudne słowo”, w którym nasi uczniowie opowiedzą o polskiej i toruńskiej niepodległości widzianych oczami dziecka.