Bezpieczna-Przyjazna-Twórcza Szkoła dla Twojego Dziecka

Naszym celem jest wszechstronny rozwój dziecka.

Nasza szkoła jest bezpieczna ponieważ:

• nie występują zachowania patologiczne (agresja, kradzieże, pobicia)
  • nie występuje nikotynizm, alkoholizm, narkomania,
  • obce osoby wchodzące do szkoły są kontrolowane
  • uczniowie nie wychodzą poza teren szkoły bez opieki nauczyciela

Nasza szkoła jest przyjazna bo:

• panuje w niej atmosfera pracy
  • lekcje są ciekawe
  • każde dziecko może osiągnąć sukces, a my stwarzamy ku temu warunki.

Jeśli Twoje dziecko ma 3, 4, 5 lat;

to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z edukacją. Nasze przedszkolaki rozwijają się poprzez edukacyjną zabawę, którą organizują pełne cierpliwości, ciepła i pomysłów wychowawczynie. To czas na pierwszy kontakt dziecka z językiem angielskim, na aktywne słuchanie i tworzenie muzyki, na wiele ciekawych form aktywności fizycznej.

Jeśli Twoje dziecko ma 6, 7, 8, 9 lat;

to czas bezcenny dla rozwoju małego dziecka. Dobrze prowadzona edukacja wczesnoszkolna daje Twojemu dziecku szansę na osiąganie w przyszłości wielu sukcesów. Życzliwy i kompetentny nauczyciel poprowadzi Twoje dziecko ucząc języka polskiego, matematyki przyrody. Inne zajęcia edukacyjne poprowadzą fachowcy w swoich dziedzinach: nauczyciele wychowania fizycznego., basenu, jazdy na rolkach, judo, szachów, aktor, plastyk instruktor tańca, anglista i iberysta, muzyk, nauczyciel robotyki.

Dzięki nim nasi najmłodsi uczniowie sięgają po nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach i przeglądach.

Jeśli twoje dziecko ma 10, 11, 12 lat;

to dobry czas, aby rozwinąć talenty Twojego dziecka, zarówno w nauce jak i w działaniach artystycznych czy sportowych.

Sprzyja temu organizacja szkoły, która stwarza możliwości rozwoju talentu dziecka na różnych poziomach w kołach naukowych, teatralnych, muzycznych, plastycznych czy językowych.

To również jest dobry moment, żeby Twoje dziecko poznało smak sukcesu w prestiżowych konkursach matematycznych takich jak Liga Zadaniowa UMK, w powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach wokalnych, plastycznych czy teatralnych.

To dobry czas, żeby wybierać interesującą formę aktywności ruchowej i rozwijać ją w formie klubowej.

Ten czas szkoła przeznacza również na naukę współpracy dzieci organizując im wspólne działania w projektach naukowych czy artystycznych.

Jeśli Twoje dziecko ma 13 lub 14 lat; to najwyższy czas, aby przygotować je do bardzo dobrego liceum.

To również pora, aby zadbać o jego wychowanie, o to by pozytywnie przeszedł trudny czas dojrzewania.

Potrafimy to zrobić. Kształcimy i wychowujemy dzieci i młodzież od 1992 roku.

Kolejne pokolenia naszych absolwentów zostawały, w zdecydowanej większości, uczniami Uczelnianego Liceum Akademickiego ( dawne Gimnazjum I Liceum Akademickie), I LO, IV LO, czy X LO w Toruniu.

Tak wielu z nich zostawało laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych, że od kilku lat, co roku otrzymujemy puchar Kuratora Oświaty za największą ich liczbę.

Poziom matematyki w szkole, mierzony wskaźnikiem EWD przez Centralna Komisję Egzaminacyjną w Warszawie jest jednym z najwyższych w Polsce.

Kluczem do takich efektów jest stabilna, prezentująca najwyższe umiejętności kadra pedagogiczna, która naprawdę „ jest po to, by skutecznie uczyć i wychowywać młodzież.”

Zachęcamy do sprawdzenia podanych informacji na stronach Kuratora Oświaty, czy CKE w Warszawie i zapisania Waszego dziecka do naszej szkoły.