Lekkoatletyczne Mistrzostwa Torunia

EDUKACJA po dłuższej nieobecności w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Torunia na hali,powróciła i pokazała się z bardzo dobrej strony.

Do finałów awansowało 28 uczniów naszej szkoły w różnych kategoriach wiekowych.

Wśród dziewcząt w Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) zawody na podium zakończyła Zuzanna Milewska która w kategorii wiekowej -2007, zdobyła brązowy medal w skoku w dal (3,88m).

Dziewczęta w końcowej klasyfikacji zajęły drużynowo 14 miejsc na 20 szkół.

U chłopców Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) finały zakończyły się 4 medalami.

Pierwszy zdobył Mikołaj Brzezicki ( rocznik 2007) który w rzucie piłką lekarską zdeklasował rywali, rzucając 19,00m, zdobywając tym samym złoty medal.

Drugi medal zdobył Dominik Wegner ( rocznik 2009), który z czasem 2, 05,03 zajął trzecie miejsce na 600m.

dwa medale dołożył do dorobku Mateusz Myrcha ( rocznik 2007).
Mati w biegu na 60m uzyskał trzeci czas (8,34s) zdobywając brązowy medal, a w skoku w dal, skacząc 4,46m – srebrny medal.

Chłopcy drużynowo zdobyli bardzo wysokie 6 miejsce na 21 szkół. Punkty dla szkoły zdobywali miejsca od 1 do 10.

Gratulujemy wszystkim znakomitych występów.