Wymiany Uczniowskie

Od kilku lat realizujemy ekscytujący projekt wymiany Polsko-Niemieckiej, który nie tylko poszerza horyzonty naszych uczniów, ale także buduje mosty między naszymi krajami.

Nasze szkoły partnerskie, Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi oraz Realschule In der Glemsaue z Ditzingen, stały się dla nas ważnymi miejscami współpracy i przyjaźni. Dzięki współpracy z tymi szkołami możemy regularnie organizować wymiany uczniowskie, które są niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych.

Projekt jest dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. To wsparcie umożliwia nam nie tylko organizację samych wymian, ale także realizację różnorodnych działań integracyjnych i kulturalnych, które wzmacniają więzi między uczniami z Polski i Niemiec.

Wymiany Polsko-Niemieckie są nie tylko okazją do nauki języka obcego czy poznania nowych miejsc. To także szansa na budowanie przyjaźni, zrozumienie innych kultur i rozwijanie umiejętności międzykulturowych. Dlatego jesteśmy niezmiernie dumni z udziału naszej szkoły w tak inspirującym projekcie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w nasze międzynarodowe inicjatywy. Jesteśmy pewni, że dzięki nim nasza szkoła staje się jeszcze bardziej otwartym i przyjaznym miejscem dla wszystkich.

Fotorelacja z wizyty w Theodor-Heuss-Gymnasium 2024